Sürdürülebilirlik Yolculuğumuz

Denge olarak sürdürülebilirliği sadece iyileştireceğimiz bir alan olarak değil, tüm organizasyonumuzu bu yönde dönüştürdüğümüz bir amaç olarak görüyoruz. Geçmişten bu yana kurumların kendini daha iyi ile sınırlandırdığı için bugün sürdürülebilirlikte dünya olarak geride kaldığımızın farkındayız.

 

Sürdürülebilirlik çalışmalarında zorlayıcı hedeflerin, veri ile ilerlemenin ölçülmesi/izlenmesi ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmasının doğru bir dönüşüm için kaçınılmaz olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Denge olarak daha iyi bir gelecek için sürdürülebilir dönüşüm hedeflerimizi kendimizi ve paydaşlarımızı daha iyi olmaya zorlayacak şekilde belirledik.

Hedeflerimiz

Enerji

2030 yılında Scope 1 ve 2’de karbon ayak izimizi sıfıra indirmeyi hedefliyoruz.

Malzemeler & Su

ZDHC, GOTS, KKDİK, ve Reach Aday listelerinin tanımı ile zararlı kimyasal barındıran ürünleri 2025’e kadar %50 azaltıp 2027’de sıfırlamayı hedefliyoruz.

 

2030 yılında net sıfır su kullanımı ile üretim yapmayı hedefliyoruz.

Tesisler

Çalışma koşulları ve ortamına yönelik iyileştirme politikaları uygulanarak çalışan memnuniyet oranını %90’ın üzerine taşımayı hedefliyoruz.

Süreçler

2030 yılına kadar üretim süreçlerinin zararlı kimyasallardan %50 oranında arındırılarak bu oranın 2040 yılında %100’e çıkarılmasını hedefliyoruz.

 

2030 yılına kadar üretim süreçlerinin optimize hale getirilerek daha yalın ve dijital hale getirmek istiyoruz.

Çalışanlar

Çalışma koşulları ve ortamına yönelik iyileştirme politikaları uygulanarak çalışan memnuniyet oranını %80’in üzerine taşımayı hedefliyoruz.

Topluluk

Yerel becerilerin geliştirilmesine ve sosyal kalkınma alanlarına yönelik geliştirilecek projeler ile şirket kültürünün sosyal alanda etkili olmasını hedefliyoruz.

Sektör

Hem üreticilerin hem de son tüketicilerin farkındalığını artırarak sektörde lider olarak tanımlanmak istiyoruz.

Atık

Atık yaratan tüm süreçlerin geliştirilecek projeler ile iyileştirilerek atığın %75 oranında azaltılmasını hedefliyoruz.

Ürünler & Hizmetler

ZDHC, GOTS, KKDİK, ve Reach Aday listelerinin tanımı ile zararlı kimyasal barındıran ürünleri 2025’e kadar %50 azaltıp 2027’de sıfırlamayı hedefliyoruz.

 

2030 yılında net sıfır su kullanımı ile üretim yapmayı hedefliyoruz.

 

Ürün ambalajlarının %100 yeniden kullanılabilir olmasını sağlayarak, sürdürülebilir ürünlerden olan geliri %90’ın üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.

/media/rxnbsw1s/dng_sustainable_gif-3.gif

Ortak hedeflerimiz için bizimle iletişime geçin

Ortak hedeflerimiz için bizimle iletişime geçin

Hedeflerimizi tek başımıza hayata geçiremeyeceğimizi, daha iyi bir gelecek için çıktığımız bu yolda sürdürülebilirlik hedeflerimize sadece siz paydaşlarımız ile dayanışma ve iş birliği içerisinde ulaşabileceğimizi biliyoruz.

 

Ortak hedeflerimize birlikte çözüm üretmek, dayanışma ile birlikte sektörü daha iyiye taşımak için bizimle iletişime geçin!

Haberler
Tüm haberleri görüntüleyin